ViRo-v3 – rezervácia a manažment fyzických zdrojov

Nezverejnená diplomová práca

• Václavik, Peter

• diplomová práca

Cieľom tejto práce je návrh systému rezervácií a manažmentu fyzických zdrojov servera v rámci nástroja ViRo a implementovanie serverovej časti tohto systému. Tento systém musí zabezpečiť plynulý chod aplikácie bez preťaženia serveru a umožniť rozdielne priority prideľovania zdrojov. Pre tento účel musí spravovať prideľovanie zdrojov používateľom na základe pravidiel a obmedzení, zabezpečiť uvoľňovanie zdrojov a poskytnúť možnosť rezervácie. Táto práca obsahuje analýzu súčasného stavu nástroja a existujúcich nástrojov umožňujúcich manažovanie zdrojov v operačnom systéme Linux. Ďalej sa venuje navrhnutiu metodiky pre vývoj tohto systému, ktorou sa riadia zvyšné časti práce. Najskôr sú zozbierané a spracované funkčné požiadavky, následne sú navrhnuté procesy systému pomocou diagramov aktivít tak, aby pokrývali požiadavky a nakoniec je implementovaná serverová časť a overená jej funkčnosť.

• manažment zdrojov
  • systémové zdroje