[USU] Úvod do strojového učenia

ING

[USU] Úvod do strojového učenia

Výsledkom vzdelávania je, že študent ovláda základné matematické a výpočtové nástroje používané v metódach strojového učenia. Kurzu doplňuje znalosti študentov z oblasti vektorov, matíc a lineárnej algebry, na konkrétnych aplikáciách a ukážkach ich využitia v metódach strojového učenia. Výsledkom kurzu je, že študent rozumie matematickej podstate vybraných metód s učiteľom (regresným a klasifikačným) a bez učiteľa. Študent ovláda základné prístupy k štandardizácii dát a zostavovania prediktorov. Študent je oboznámený s rôznymi formami chybových funkcií a ich dopadom na proces učenia. Študent vie pracovať s regularizáciou, a ovláda základné postupy pre validáciu modelov a predchádzania problému pretrénovania a vytváraniu modelov robustným voči zriedkavým a nezvyčajným dátam (outlierom). Študent vie vytvárať jednoduché implementácie metód a experimenty s dátami z rôznych aplikačných oblastí.