Testovanie pokročilých funkcií virtualizačných platforiem

Nezverejnená bakalárska práca

• Dobrota, Juraj

Oponent:

• Segeč, Pavel

• bakalárska práca

DOBROTA, Juraj: Testovanie pokročilých funkcií virtualizačných platforiem. [Bakalárska práca] – Žilinská univerzita v Žiline, Fakulta riadenia a informatiky, Katedra informačných sietí. – Vedúci: Ing. Martin Kontšek. – stupeň odbornej kvalifikácie: Bakalár v odbore Počítačové inžinierstvo. Žilina: FRI ŽU v Žiline, 2019. – 47 s.Cieľom predloženej bakalárskej práce je otestovať a analyzovať funkcie zvolených virtualizačných platforiem pre Katedru informačných sietí. Je potrebné otestovať a analyzovať vysokú dostupnosť, klasterizáciu a živú migráciu virtuálnych strojov. Teoretická časť práce popisuje úvod do virtualizácie, jej typy a bližšie oboznamuje čitateľa s funkciami testovaných virtualizačných platforiem. Praktická časť poukazuje na presný postup, ako nakonfigurovať zvolenú platformu, popisuje použitý softvér riešenia a jeho inštaláciu.

• VMWare
  • XCP-ng