Správa zdieľaných úložísk OpenStack Manila v kontajnerových orchestrátoroch

• Vašek, Róbert

• 2020

• diplomová práca

Cieľom diplomovej práce je navrhnúť a implementovať softvér umožňujúci vytváranie, snímkovanie a pripájanie zdieľaných úložísk poskytovaných cez službu OpenStack Manila v prostredí kontajnerových orchestrátorov. V prvej je vykonaná analýza technológií na ktoré bude práca sústredená. Druhá kapitola obsahuje analýzu stavu súčasného riešenia, jeho nedostatky a možnosti zlepšenia. Tretia kapitola uvádza konkrétne ciele práce a požiadavky na jej úspešné splnenie. Štvrtá kapitola pozostáva z detailnej analýzy a návrhu riešenia jednak samotného vyvíjaného softvéru, ale aj jeho nasadenie do kontajnerového orchestrátora Kubernetes. Piata kapitola popisuje implementáciu navrhovaného softvéru, konkrétne problémy s ktorými sme sa počas implementácie stretli a ich riešenie. Posledná, šiesta, kapitola popisuje spôsob, akým bol softvéru testovaný. Taktiež uvádza návod na inštaláciu a nasadenie softvéru do Kubernetes klastra, kde je následne demonštrovaná jeho funkčnosť.

• openstack manila
  • container storage interface