Metodika pre efektívne monitorovanie a detekciu anomálií v sieťovej prevádzke na FRI

Nezverejnená diplomová práca

• Seemann, Peter

Oponent:

• Moravčík, Marek

• diplomová práca

Práca sa zameriava na efektívne monitorovanie a detekciu anomálií v sieťovej prevádzke pomocou nástroja Flowmon. V práci sú popísané postupy riešenia v oblasti monitorovania prevádzky pomocou modulu Flowmon Monitoring Center a detekcia anomálií pomocou modulu Flowmon Anomaly Detection System. Práca dobre popisuje možnosti tohto nástroja a ako správne využiť získané informácie daným nástrojom.V prvej časti práce popisujeme spôsob zachytávania prevádzky pomocou technológie nazývanej Flow data. Druhá časť práce popisuje možnosti a využitie jednotlivých modulov nástroja Flowmon. V tretej časti práce sú popísané výstupy z nástroja Flowmon v našom nasadení, ich podrobná analýza a hrubý koncept návrhu pre lepšiu bezpečnosť fakultnej siete. V poslednej časti uvádzame využitie nástroja Flowmon na analýzu datasetu.

• efektívne monitorovanie sieťovej prevádzky
  • detekcia anomálií
  • analýza výstupov