Matúš Mrázik – Cena verejnosti pre naj diplomovú prácu – IT Spy 2019

Na Žilinskej univerzite boli ocenené najlepšie záverečné práce za rok 2019. S hrdosťou Vám oznamujeme, že za najlepšiu diplomovú prácu za rok 2019 na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA bola vyhlásená práca nášho úspešného absolventa Ing. Matúša Mrázika s názvom Reverzibilná extrakcia príznakov. Práca postúpila do finále prestížnej sútaže diplomových prác IT Spy medzi osem najlepších diplomových prác vytvorených na informatických fakultách v Čechách a na Slovensku (z 1607 diplomových prác) a získala Cenu verejnosti. V rámci práce jej autor vyvinul aj metódu na odhaľovanie cudzích vzorov v dátach, čo umožní detegovať takéto vzory a zároveň pomôže pri výskume a lepšom pochopení toho, ako sa neurónové siete správajú a rozhodujú.

Práca bola vpracovaná pod odb odborným vedením prof. Martina Klima na KIS.