Maroš Pekár – 3. miesto v národnom kole súťaže NAG 2021

2021

Dňa 21.4.2021 sa v priestoroch Technickej univerzity Košice konalo národné kolo súťaže NAG – Networking Academy Games. Žilinskú sieťovú akadémiu a fakultu FRI reprezentovali tento rok štyria naši študenti v kategórii UNI. V nej sa náš študent sieťového odboru ASI Bc. Maroš Pekár umiestnil na 3.mieste kategórie UNI pre vysokoškolákov (Oficiálne výsledky).

Celoštátne kolo súťaže študentov slovenských stredných a vysokých škôl sa konalo 21.4.2021. V rámci neho mali študenti možnosť prezentovať svoje vedomosti a praktické zručnosti z oblasti počítačových sietí. Súťaž bola organizovaná v rámci programu Sieťových akadémií Cisco. Vo finále už 16. ročníka „sieťovej olympiády“ súťažilo 75 stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorí museli preukázať vedomosti na úrovni medzinárodnej priemyselnej certifikácie CCNA. Študenti sa museli popasovať s náročnými zadaniami a ukázať, že dokážu riešiť aj profesionálne naformulované požiadavky zákazníkov. Odmenou za to je záujem firiem – ich potenciálnych zamestnávateľov.

Všetkým našim študentom, ktorí prejavili ochotu reprezentovať našu fakultu srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére!