Krst dvoch publikácií Smerovanie v sieťach poskytovateľov služieb

26. februára sa uskutočnil krst publikácií Smerovanie v sieťach poskytovateľov služieb – topologicky orietované smerovacie protokoly / vektorovo založené smerovacie protokoly. Autormi vysokoškolských učebníc sú prof. Ing. Pavel Segeč, PhD., Ing. Peter Palúch, PhD., Ing. Martin Kontšek, PhD. a Ing. Marek Moravčík, PhD. z Katedry informačných sietí. Krstným otcom publikácie sa stal prof. Ing. Martin Klimo, PhD., zakladateľ Katedry informačných sietí.

Obe publikácie pokrývajú oblasť smerovacích protokolov, ktoré sa využívajú v sieťach poskytovateľov internetu (ISP). Bez týchto protokolov by internet ako taký nefungoval. So všetkými týmito protokolmi sa študenti Fakulty riadenia a informatiky stretnú na predmetoch Projektovanie sietí 1 a Projektovanie sietí 2, ktoré sa vyučujú na inžinierskom študijnom programe Aplikované sieťové inžinierstvo. Všetky protokoly sú detailne popísané a vysvetlené. Súčasťou oboch kníh sú aj praktické príklady konfigurácií týchto protokolov, na zariadeniach od spoločností Cisco systems, Juniper networks, ako aj na open-source smerovačoch.

Autom blahoželáme k vydaniu publikácií, ktorým prajeme veľa čitateľov z radov študentov, odbornej i širokej verejnosti so záujmom o svet sieťových technológií.