Hĺbková analýza paketov a identifikácia obsahu sieťových tokov nad OS linux

Nezverejnená bakalárska práca

• Reško, Dominik

• bakalárska práca

REŠKO, Dominik: Hĺbková analýza paketov a identifikácie obsahu sieťových tokov nad OS Linux. [Bakalárska práca]. – Žilinská univerzita v Žiline, Fakulta riadenia a informatiky, Katedra informačných sietí. – Vedúci: doc. Ing. Pavel Segeč, PhD. – Stupeň odbornej kvalifikácie: Inžinier v odbore Informačné systémy. – Žilina: FRI ŽU v Žiline, 2021. – 39 s.Cieľom vyššie uvedenej bakalárskej práce je preskúmať aktuálne možnosti identifikácie obsahu sieťových tokov a hĺbkovej inšpekcie paketov (DPI). DPI je vlastnosť, ktorá umožňuje administrátorom identifikovať obsah na základe analýzy vyšších protokolov a potencionálne tak identifikovať bezpečnostné riziká. Primárne Open Source riešenia spustiteľné nad Raspberry PI.

• DPI
  • Raspberry PI