Analýza nástrojov pre tímový vývoj virtuálneho sieťového laboratória

Nezverejnená bakalárska práca

• Ďuriš, Tomáš

• 2020

• bakalárska práca

ĎURIŠ, Tomáš: Analýza nástrojov pre tímový vývoj virtuálneho sieťového laboratória. [Bakalárska práca]. – Žilinská univerzita v Žiline. Fakulta riadenia a informatiky; Katedra informačných sietí. – Vedúci: Ing. Martin Kontšek – Stupeň odbornej kvalifikácie: bakalár v odbore Informatika. – Žilina: FRI UNIZA, 2020. Počet strán (62)Obsahom bakalárskej práce je analýza a dokumentácia kolaboračných nástrojov Git a Docker. Práca je rozdelená na teoretickú a praktickú časť. V prvej časti sa oboznámime so systémami pre správu verzií a virtualizáciou. V tejto časti si podrobnejšie priblížime tieto nástroje. Praktická časť bakalárskej práce je venovaná nasadeniu nástroja Git, práci v príkazovom riadku a práci v grafickom nástroji SourceTree. Neskôr sa budeme venovať nasadeniu nástroja Docker a práci v tomto nástroji.

• docker
  • git
  • systémy pre správu verzií
  • virtualizácia