Riešenie vybraných konfiguračných úloh v heterogénnej implementácii nad produktmi Cisco a Juniper

Nezverejnená bakalárska práca

• Ščasný, Martin

• bakalárska práca

ŠČASNÝ, Martin: Riešenie vybraných konfiguračných úloh v heterogénnej implementá-cii nad produktmi Cisco a Juniper. [Bakalárska práca] – Žilinská univerzita v Žiline, Fa-kulta riadenia a informatiky, Katedra informačných sietí. – Vedúci: doc. Ing. Pavel Segeč, PhD. – Stupeň odbornej kvalifikácie: Bakalár v odbore Informatika. – Žilina: FRI ŽU v Žiline, 2021. – 56 s.Cieľom bakalárskej práce je vypracovať vzorové riešenia konfiguračných úloh z oblasti smerovania a IP sietí. Práca popisuje teoretické princípy, potrebné k porozumeniu problematiky konfiguračných úloh, ohľadom smerovacích protokolov OSPF, IS-IS, multicastových protokolov PIM. Riešenie konfiguračných úloh obsahuje smerovače od výrobcov Cisco aj Juniper vo virtualizačnom prostredí GNS3. Riešenie je zamerané na konfiguračné rozdiely pri riešení konfiguračných úloh.

• cisco
  • juniper